Поліфеноли та кисень
6

Першочергова функція поліфенолів у природі – захист рослини від агресивного впливу зовнішнього середовища (ультрафіолет, грибки, хвороби, інше), а також, надання рослині “приємного” зовнішнього вигляду. Чудово те, що ця захисна функція спрацьовує і на людському організмі. Клітини організму отримують захист від старіння і окислення. Однак, варто знати наступне – поліфеноли руйнуються від контакту з киснем. Саме тому при виробництві паст LiQberry використовується кавітація без доступу кисню. Ця унікальна технологія допомагає зберегти і примножити багатства, даровані нам природою.

Щоб переконатися у справедливості сказаного вище, виконайте експеримент:

Заваріть зелений або чорний чай (пакетик на ½ чашки води). Випийте його повністю. Відразу після цього долийте ще ½ чашки, не допускаючи контакту пакетика з повітрям. Вийде той же чай з меншою концентрацією (не такий міцний).

Повторимо експеримент, але пакетик з чаєм протримаємо на повітрі кілька хвилин (бажано віджавши). Після повторного використання отриману брудно-буру непрозору суміш чаєм назвати вже не можна.

Що ж сталося? Спрацювала активна складова чаю – поліфеноли зруйнувалися після контакту з киснем повітря.

Повторіть експеримент з лікувальної травою: чебрецем, ромашкою, звіробоєм…

Результат буде той же.

Практичний висновок: контакт із киснем згубний для більшості поліфенольних груп, що містяться в рослинній сировині. Саме з цієї причини при покупці слід вибирати не пошкоджені сухі ягоди і фрукти. А заготовлюючи їх на зиму намагатися мінімізувати контакт з киснем в процесі переробки.

Проведемо дослід:

 1. Беремо 1/3 чайної ложки чорничної пасти та якомога швидше розмазуємо тонким шаром на аркуші білого паперу.
 2. Через 1-2 хвилини наносимо на цей-же аркуш паперу ще один мазок.
 3. Бачимо різницю в кольорі. Перший мазок вже окислений, про що говорять бурі тони. Другий ще не окислений. Саме подібне окислення й відбувається при традиційному консервуванні, виготовлення варення або компотів з ягід та фруктів. В результаті організм отримує малоефективний окислений продукт!

При правильному вживанні ягідних паст, які вироблені по HTD-технології, процес їх окислення здійснюється всередині нашого організму за рахунок зв’язування активного кисню!

Компанія «LiQberry» ® поставила собі за мету повністю зберегти натуральні корисні компоненти чорниці і зробити їх більш біодоступними для організму і досягла її!

Звіт про дослідження поліфенольних речовин пасти чорниці LiQberry

У пасті чорниці визначали:

 • сухі речовини – метод ваговий [1];
 • екстрактивні речовини – екстракція ізопропанолом;
 • загальні ліпіди – екстракційно-ваговий метод [2];
 • сумарний вміст біофлаваноїдів (в перерахунку на рутин) – метод [3];
 • зміст хлорогенової кислоти – спектрофотометричний метод [4];
 • антирадикальна активність – метод з використанням радикала діфенілпікрілгідразіла (ДФПГ) [5];
 • антисупероксидна активність – метод [6];
 • хелатируюча активність – метод [7]

Результати досліджень наведені в таблиці

Одиниці виміруПоказникиЗначення
1Сухі речовини%17,8
2Екстрактивні речовини%67,2 на суху речовину
3Сирий жир%1,4 на суху речовину
4Загальний вміст біофлавоноїдів (в перерахунку на рутин)%2,0
5Вміст хлорогенової кислоти%9,9
6Антирадикальна активністьед/г сухої речовини2346
7Антисупероксидна активністьед/г сухої речовини13,2
8Хелатируюча активністьед/г сухої речовини84,0

 

З представлених даних випливає, що паста чорниці містить велику кількість екстрактивних речовин (67,2% на суху речовину), що майже в 6-7 разів перевищує аналогічний показник для листя винограду.

Вміст загальних ліпідів в пасті чорниці становить 1,4% (на суху речовину).

Загальний вміст біофлаваноїдів (в перерахунку на рутин) становить 2,0% на суху речовину, тобто за цим показником чорниця відноситься до числа рослин, найбільш багатих за змістом цього класу сполук. Як відомо, біофлаваноїди вважаються вітаміном Р, який зміцнює систему судин (ангіопротектор) [8-9].

У пасті чорниці виявлено дуже великий вміст хлорогенової кислоти (ХГК – складний ефір кавової і хінної кислот) [10] – 9,9% на суху речовину (майже 1,8% на сиру вагу).

Як відомо, ХГК має антиоксидантні, протизапальні, антивірусні, антибактеріальні, імуностимулюючі та антидіабетичні властивості [11-15].

Антиоксидантні властивості пасти чорниці були оцінені за трьома показниками: антирадикальна активність (з використанням вільного радикала ДФПГ), антисупероксидна  (по інактивації супероксидного анти-радикала) і хелатуюча активність (щодо зв’язування іонів заліза Fe2 +).

Виявилося, що за антирадикальними і хелатуючими властивостям паста чорниці перевершує майже всі відомі антиоксиданти (перевершує за цими показниками багатюще джерело поліфенолів – листя винограду – в 2,5 рази!).

Таким чином, паста чорниці – унікальний природний антиоксидантний продукт, який не має собі рівних серед харчових продуктів і великого числа фармацевтичних препаратів.

Зав. лабораторіє біохімії, ГУ «Інститут стоматології АМНУ»

к.б.н., с.н.с. А.П. Левицький

Зі звітом по дослідженню можна ознайомитися тут

Отже експерименти довели, що біодоступність поліфенолів пасти «LiQberry» ® становить 115-130% в порівнянні з натуральної чорницею, тобто вони краще засвоюються. Це особливо важливо для людей похилого віку, дітей, ослаблених і хворих. Подаруйте здоров’я собі і близьким, регулярно вживаючи ягідні пасти LiQberry!