«LiQberry®» як джерело жирів Омега-3-6-9
статьи 1

У природі існує більше 200 жирних кислот, з яких тільки 70 містяться в організмі людини, а 20 з них є життєво необхідними. Хоча організм і здатний самостійно синтезувати ряд речовин, поліненасичені жири (такі, як омега-3, омега-6) і мононенасичені (омега-9), на жаль, не виробляються людиною самостійно, а тому повинні надходити з їжею щодня.

Омега-3 і омега-6 (їх комплекс називають вітаміном F), а також омега-9 мають протизапальну дію, прискорюють регенерацію суглобових тканин і допомагають попередити розвиток багатьох захворювань. Порушення балансу даних жирів в організмі, або ж їх дефіцит, є однією з основних причин багатьох сучасних захворювань серцево-судинної системи, атеросклерозу, передчасного старіння і смерті людини.

На сьогоднішній день спроби виправити ситуацію за допомогою насичення ринку маслами рослинного походження робляться різними компаніями, які випускають Омеги в тому чи іншому вигляді.

Джерело більшості ПНЖК (поліненасичених жирних кислот) – риб’ячий жир, частіше пропонується споживачеві у вигляді мікрокапсул. Зручна форма упаковки дозволяє перемішувати їх з фруктовими та овочевими соками, створюючи функціональний коктейль для зміцнення здоров’я особливо дітей, так як мікрокапсули практично не мають неприємного запаху риб’ячого жиру. Однак пошкодження цілісності мікрокапсул призводить до швидкого окислення Омег, появі гіркого смаку і токсичних продуктів окислення.

Сучасні методи добування масел із насіння олійних рослин, як і з насіння фруктово-ягідних рослин, зводяться зазвичай або до рідкої екстракції масел в середовищі розчинників попередньо подрібненого насіння, або до використання вуглекислоти СО2.

Метод холодного пресування насіння, який зазвичай рідко використовується, дозволяє максимально зберегти корисні властивості видобутих масел, але забезпечує малий вихід олії з насіння і кісточок. У випадку з ягодами типу полуниці, чорниці холодне пресування практично не застосовується через малий розмір насіння і неможливості їх видалення з ягід без руйнування і подрібнення оболонки самих ягід.

Зазвичай в якості сировини для масла використовується макуха самих ягід, що залишається після вичавлювання соку, наприклад, чорниці. Зрозуміло, що сама макуха – вже окислений продукт. Відповідно і якість одержуваного масла, особливо ПНЖК суттєво знижується.

Способи отримання жирних кислот з натуральної сировини зазвичай малоефективні, так як неминуче призводять до зниження ряду корисних властивостей видобутих компонентів або до появи небажаних домішок.

Слід зауважити, що природа подбала про збереження унікальних ПНЖК, особливо АЛК, «упаковуючи» в кісточки разом з маслом також і антиоксиданти – вітамін Е (токоферол) або його більш активний аналог токотриенол. Ця рідкісна форма вітаміну Е є природним антиоксидантом, який в 40-60 разів ефективніший, ніж поширена форма вітаміну Е – токоферол. Вітамін Е запобігає псуванню ПНЖК, забезпечуючи тривале збереження неушкоджених насіння і кісточок. Під впливом кисню повітря або високої температури в процесі переробки фруктової сировини в консерви вітамін Е руйнується, створюючи сприятливі умови для окислення ПНЖК.

Запатентована технологія, за допомогою якої виробляється багатофункціональний продукт «LiQberry®», дозволила омега-3, омега-6, омега-9, вітаміну Е і токотриенолу знаходитися в активній не окисленій формі, тому що процес їх вивільнення з кісточок чорниці відбувається без високих температур і доступу кисню.