ГІПОКСІЯ ПЛОДУ

Сьогодні все більше вагітних страждає від гіпоксії – кисневої недостатності, яка вражає в першу чергу виношуваний плід. Гіпоксія – це внутрішньоутробний синдром, обумовлений розвитком комплексу змін , які впливають на плід, що виникають внаслідок недостатнього надходження кисню до його тканин і органів.

Гіпоксія плоду може виникати на тлі різних несприятливих процесів, які відбуваються в організмі дитини, матері або в плаценті. Ризик розвитку гіпоксії у плоду підвищується при таких захворюваннях матері, як анемія, серцево-судинна патологія, захворювання нирок, органів дихання (хронічний бронхіт, бронхіальна астма), цукровий діабет, токсикоз вагітних, багатоплідна вагітність, інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом. Негативний вплив на забезпечення плоду киснем надає алкоголізм, нікотинова, наркотична залежність матері.

Імовірність розвитку гіпоксії плоду збільшується в разі порушення плодово-плацентарного кровообігу, обумовленого загрозою викидня, переношування вагітності, патологією пуповини, дисфункції плаценти, аномаліями родової діяльності, а також інших ускладнень вагітності і родового процесу. Збільшують вірогідність розвитку інтранатальної гіпоксії гемолітична хвороба плоду, вроджені аномалії розвитку, внутрішньоутробне інфікування, багаторазове і туге обвиття пуповини навколо шиї плоду, тривале здавлення головки дитини в процесі пологів.

Брак кисню в першу чергу негативно впливає на нервову систему, так як вона є найбільш чутливою до нестачі кисню. При дефіциті кисню з 6 по 11 тиждень відбувається затримка дозрівання головного мозку, порушується будова і функціонування судин. Також від негативної дії гіпоксії страждають тканини нирок, серця і кишечника плоду.

Слід враховувати, що навіть незначна нестача кисню може стати причиною розвитку ураження центральної нервової системи. При важких формах гіпоксії плоду відбувається розвиток некрозу і ішемічного ураження різних органів. Після народження дітей, які внутрішньоутробно страждали від нестачі кисню, у них можуть спостерігатися різні неврологічні розлади, затримка психічного розвитку і важкі соматичні відхилення.

Дослідження, проведені в наукових медичних лабораторіях Сумського Державного Університету, переконливо довели виражений позитивний вплив чорничної ПАСТИ в якості профілактики та лікування на наслідки придбаної гіпоксії у новонароджених тварин.

При цьому порівнювалися наступні групи:

 • Контрольна група не відчувала кисневого голодування.
 • Група, що зазнала гіпоксії і не проходила лікування.
 • Група з гіпоксією, застосовувала чорничну пасту в раціоні харчування.
 • Група, яка використала чорничну пасту і, внутрішньовенно призначений препарат Тівортін (який надає антигіпоксичну, мембраностабілізуючу, захисну, антиоксидантну, дезінтоксикаційну дію).

Результати дослідження:

 • У групі, що одержувала в якості профілактики чорничну пасту, кількість мертвонароджених достовірно не відрізняється від групи здорових вагітних, що свідчить про наявність протекторних властивостей даного продукту.
 • Не виявлено достовірної різниці в масі новонароджених в групі, що одержувала чорничну пасту і групі, що отримувала антигіпоксант і пасту.
 • Збільшення вмісту заліза в крові при використанні чорничної пасти було вище, ніж при застосуванні Тівортін і пасти.
 • Відзначено поліпшення структури органів (легені, нирки, міокард) в групі, яка застосовувала чорничну пасту і антигіпоксант, а також групи, яка використала тільки чорничну пасту. Це визначає високі антигіпоксичні властивості пасти.
 • Рівень вільних радикалів (малоновий діальдегід) в крові новонароджених у групи, що одержувала чорничну пасту нижче, ніж в групі, що не одержувала терапію, однак не набагато вище, ніж у групи, яка приймала Тівортін і чорничну пасту. Що свідчить про потужну антиоксидантну дію поліфенолів чорниці.

Висновки:

 • Вживання чорничної пасти сприяє підвищенню рівня заліза в крові (дефіцит заліза може сприяти розвитку залізодефіцитної анемії).
 • Профілактичне застосування чорничної пасти дозволяє знизити кількість патологічних змін внутрішніх органів новонароджених при гіпоксії плоду.
 • Використання чорничної пасти дозволяє поліпшити кровопостачання тканин, а також розвиток ниркових і легеневих структур у плоду.
 • Введення в раціон функціонального продукту Черничная паста, призводить до збільшення маси плоду на тлі існуючої гіпоксії з загрозою його гіпотрофії.
 • Застосування комбінованої терапії (Чорнична паста + Тівортін) практично не має відмінності від використання тільки чорничної пасти. У той же час відмова від Тівортін виключає його проникнення з організму матері до тіла плоду з можливими негативними впливами (з огляду на його протипоказання і побічні ефекти).

З огляду на природні властивості чорничної пасти і її простий і безпечний спосіб застосування, даний продукт є ефективною добавкою до раціону харчування для профілактики перинатальної гіпоксії.

З більш докладною інформацією про дослідження Ви можете ознайомитись тут